ЯНТРА
ГАБРОВО
В мач от 24-я кръг на първенството във Втора професионална лига Янтра приема утре на стадион „Христо Ботев“ състава на Сопозол. Двубоят е важен за момчетата на треньора Живко Желев и идва след двете поредни неприятни загуби от Дунав и Марица. Съставът на Созопол е последен във временното подреждане, но направи нелоша зимна селекция, взе и чуждестранни попълнения и в изиграните шест мача от началото на пролетния полусезон записа четири равенства (две от тях навън), една победа и допусна само една загуба. Тя дойде в миналия кръг при домакинството на борещия се за елита Етър (0:2).
Проблем за Янтра ще бъде отсъствието на дефанзивния полузащитник Ивайло Михайлов, който с натрупани жълти картони и трябва да пропусне тази среща. В състава обаче се завърна опитният Дани Гаджев. Все още не е на 100 процента възстановен и Тодор Чаворски. Нападателят, който днес празнува своя 30-ти рожден ден, лекува мускулно разтежение в последните три седмици и не игра при загубата от Марица, както и в контролата със Спартак (Плевен).
Съдийството на мача е поверено на бригада от град Велико Търново. Георги Давидов ще бъде главен арбитър на срещата с помощници Милен Арабаджиев и Илиян Капарашев. Функциите на 4-ти рефер в мача ще изпълнява Денислав Сталев (Пловдив), а съдийски наблюдател ще бъде Йордан Веселинов Гулев (Пловдив).
Срещата е с начален час 15:30.
КЛАСИРАНЕ | |||
1 | ![]() | Беласица (Петрич) | 0 |
1 | ![]() | Вихрен (Сандански) | 0 |
1 | ![]() | Дунав (Русе) | 0 |
1 | ![]() | Етър (В.Търново) | 0 |
1 | ![]() | Локомотив (ГО) | 0 |
1 | ![]() | Лудогорец II (Разград) | 0 |
1 | ![]() | Марек (Дупница) | 0 |
1 | ![]() | Миньор (Перник) | 0 |
1 | ![]() | Пирин (Благоевград) | 0 |
1 | ![]() | Севлиево (Севлиево) | 0 |
1 | ![]() | Спартак (Плевен) | 0 |
1 | ![]() | Спортист (Своге) | 0 |
1 | ![]() | Фратрия (Варна) | 0 |
1 | ![]() | Хебър (Пазарджик) | 0 |
1 | ![]() | ЦСКА II (София) | 0 |
1 | ![]() | Черноморец (Бургас) | 0 |
1 | ![]() | Янтра (Габрово) | 0 |
Резултати | Таблица |