ЯНТРА
ГАБРОВО
Отборът на „Янтра“ се класира за 1/16 финалите на турнира Купа България и ще приеме състава на „Черно море“ (Варна). Това стана факт след победата над „Дунав“ в първия предварителен кръг от финалната фаза. Мачът се игра на осветление, при великолепни условия на градския стадион в Русе и завърши при резултат 0:2.
И двете попадения във вратата на домакините бяха дело на опитния Искрен Писаров. Първият гол падна в 23-та минута. Стоян Иванов центрира отдясно, а Писаров се измъкна зад защитник на домакините и се разписа с глава отблизо за 0:1. Иванов асистира и за второто попадение в 76-та минута. Този път пасът му намери Писаров вляво от вратата и точният диагонален удар на играчът с номер 11 не остави шансове на вратаря Винченцо Ангелов.
„Янтра“ създаде и други голови възможности в мача. Пропуски пред вратата на домакините направиха Емил Колев, Влади Мисяк и Наско Стоименов. Младият състав на „Дунав“ се отита да се противопостави максимално и при малко повече късмет можеше да стигне до изравнително попадение. В 66-та минута Джан Хасан засече с глава центриране от фланга на Мерт Тасим, но вратарят на „Янтра“ Николай Георгиев улови. В 75-та минута пък Александър Кирилов не успя да нанесе завършващ удар от малкия пеналт след разбъркване в наказателното поле на габровския отбор.
„Добра и трудна победа, но пък заслужена и важна за нас, защото се натрупаха доста загуби в последните седмици – коментира след мача голмайсторът Искрен Писаров – Мисля, че този успех идва в точния момент. С оглед на противника, с който играхме – млади и неопитни момчета, мисля, че още първото полувреме можехме да решим мача. Важното все пак е, че през второто полувреме успяхме да реализираме и още едно попадение, което ни осигури победата. Надявам се този успех да ни даде повече самочувствие и увереност за следващите битки“, допълни играещият помощник треньор на отбора.
Дебют с екипа на „Янтра“ направи новото попълнение Константин Иванов, който зае мястото на Костадин Гаджалов в центъра на защитата. След повече от седем месеца в клуба, първи официален мач за отбора изигра и Ники Георгиев, който беше много сигурен на вратата.
Срещата от 1/16 финалите между „Янтра“ и „Черно море“ трябва да се състои в дните между 20-22 октомври. Точният ден и час на двубоя ще станат ясни допълнително. Мачът ще се играе на стадион „Христо Ботев“.
Тази неделя габровският отбор ще гостува на „Созопол“ за двубой от 9-я кръг на първенството във Втора лига. Срещата край морето ще пропуснат контузените Пламен Кожухаров и Тони Иванов.
„Янтра“: Николай Георгиев, Ивайло Григоров, Константин Иванов, Мартин Ангелов, Христо Митев, Християн Кожухаров, Ивайло Иванов (80 Илиян Попов), Стоян Иванов (90+2 Ивайло Тодоров), Владислав Мисяк (90 Иво Георгиев), Искрен Писаров, Емил Колев (46 Атанас Стоименов).
КЛАСИРАНЕ | |||
1 | ![]() | Септември (София) | 24 |
2 | ![]() | Монтана (Монтана) | 21 |
3 | ![]() | Марек (Дупница) | 21 |
4 | ![]() | Спартак (Варна) | 19 |
5 | ![]() | Добруджа (Добрич) | 16 |
6 | ![]() | Янтра (Габрово) | 16 |
7 | ![]() | Дунав (Русе) | 15 |
8 | ![]() | Струмска слава (Радомир) | 14 |
9 | ![]() | ЦСКА 1948 II (София) | 14 |
10 | ![]() | Черноморец (Бургас) | 13 |
11 | ![]() | Марица (Пловдив) | 13 |
12 | ![]() | Спартак (Плевен) | 12 |
13 | ![]() | Литекс (Ловеч) | 12 |
14 | ![]() | Черноморец (Балчик) | 10 |
15 | ![]() | Беласица (Петрич) | 9 |
16 | ![]() | Бдин (Видин) | 8 |
17 | ![]() | Лудогорец II (Разград) | 8 |
18 | ![]() | Спортист (Своге) | 6 |
Резултати | Таблица |